Zkušený tým

Know-how společnosti Litigo Communications vychází ze zkušeností jejích zakladatelů, dlouholetých konzultantů a kolegů Richarda Štrégla a Lukáše Nováka, kteří spolu působili v české pobočce nadnárodní PR agentury Hill & Knowlton, dnes Hill+Knowlton Strategies, a v české PR agentuře Q and A. Kateřina Šimonová přinesla do agentury zkušenosti ze státní správy a z korporátního PR v automobilovém průmyslu.

Energetika, zdravotnictví, chemie, životní prostředí, soudy, politika…

Richard Štrégl a Lukáš Novák v nadnárodní agentuře Hill & Knowlton řídili a organizačně zajišťovali řadu komplexních projektů z oblasti korporátní a především krizové komunikace. Patřily k nim například komplexní komunikace na podporu dostavby jaderné elektrárny Temelín (1993 až 1998 a 2000 až 2001), komplexní zajištění komunikace pro ČEZ v projektu výběru lokality pro výstavbu meziskladu vyhořelého jaderného paliva (1995 až 1998) nebo řízení komunikace Spolany Neratovice po jejím katastrofálním zaplavení v době povodní v roce 2002.

V rámci svého působení ve společnosti Q and A Richard s Lukášem zajišťovali komunikaci pro Správu úložišť radioaktivních odpadů (2000 až 2002), krizovou komunikaci v rámci práce pro společnost IZIP v době sporu s ministrem zdravotnictví Davidem Rathem (2004 až 2007), krizovou komunikaci pro Nemocnici Na Homolce v kauze nákupu Leksellova gama nože (2013), poradenství pro Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, například v případě těžkého poškození novorozeněte při porodu (2007 až 2014), a komplexní komunikaci pro společnost Eltodo v rámci soudního sporu s městem Libercem (2012 až 2015).

Řadu krizových situací řešili Richard s Lukášem také pro největšího alternativního dodavatele energií, společnost Bohemia Energy, pro kterou zajišťovali komplexní komunikaci v Čechách a na Slovensku (2007 až 2013).

Richard Štrégl a Lukáš Novák připravovali na komunikaci obtížných témat řadu špičkových manažerů a politiků. V současné době vedou na Institutu marketinkové komunikace a PR Fakulty sociálních věd UK kurs Krizová komunikace a Litigation PR.

Litigation PR

Od založení agentury Litigo Communications v roce 2016 Lukáš s Richardem pracovali pro řadu účastníků soudních řízení, tedy v oblasti, na kterou se jako jediní v České republice specializují. Inspirativní byla v této oblasti spolupráce s renomovanými právními kancelářemi Gřivna & Šmerda, Glatzová & Co. a TOMAN & PARTNEŘI.

Naši externí poradci

Především pro personální zajištění produktů Crisis Insurance a Fast Solutions využíváme skupinu externích odborníků jak z oblasti krizové komunikace, tak z oblastí příbuzných.

Blanka

Crozier

Konzultantka v oblasti digitální komunikace, pracovala ve společnostech RobertNemec.com, v Českém rozhlase a v Symbio Digital působila jako Social media director.

Petr

Felkner

Bývalý ředitel divize systémové integrace ve společnosti Atos IT Solutions, dříve například obchodní a marketingový ředitel švédské společnosti Intentia..

Miroslav

Novák

Dlouholetý šéf PR ČEZ, dlouholetá opora AMI Communications, zodpovědný mimo jiné za krizovou komunikaci.

Tomáš

Kuna

Specialista na realizaci a marketing internetových projektů (například Betway.cz nebo Invia.cz) a bývalý ředitel internetové ZUNO banky v ČR.

Kateřina

Jurigová

Dlouholetá konzultantka v PR agentuře Q and A a bývalá tisková mluvčí poslaneckého klubu ODS.

Jiří

Slavík

Advokát, odborník na autorské a zdravotnické právo, mimo jiné právník České stomatologické komory.

Vladimír

Matějíček

Konzultant a obchodní ředitel společnosti Equica, zaměřené na projektové a procesní řízení, například na řízení a identifikaci rizik.

Jitka

Tůmová

Koučka v oblasti profesního a osobního rozvoje a marketing mentorka; bývalá tisková mluvčí a šéfka komunikace a marketingu MVV Energie CZ.